Наша бібліотека

 

 

У самому серці Львова – на вул. Руській, 20 – розташований чотирьохповерховий будинок, відомий також як будинок у «вишиванці». Саме тут розміщена бібліотека Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти. Будівлю звели у 1905–1906 рр. для української кредитної спілки «Дністер» за проєктом архітекторів Івана Левинського, Тадеуша Обмінського та Олександра Лушпинського. Споруда, декорована керамікою з візерунками етномотивів, ліпниною й металом, стала однією із найкращих та найяскравіших зразків «гуцульської» сецесії на території України. Окрім цього, будинок відігравав важливе символічне значення, адже був осередком української культури міста, місцем зустрічі української громади. Кам’яниця є пам’яткою архітектури та пам’яткою історії. Влітку 2022 року завершили роботи із реставрації фасаду і зараз вона має оновлений вигляд.

 

 

Саму ж книгозбірню у будівлі започаткували у 1944 році. Саме тоді на основі бібліотеки Лікарського дому була заснована Львівська обласна наукова медична бібліотека (КЗ ЛОР «ЛОНМБ»). До фонду бібліотеки були перенесені книги з бібліотеки Українського лікарського товариства, різноманітних лікарських та студентських товариств, конфісковані книги з приватних бібліотек українських, австрійських, німецьких і польських лікарів. До 1951 року фонд бібліотеки зріс від 147 книжок до 12 тис. примірників.

 

 

 

У 2018 році «ЛОНМБ» припинила свою діяльність та була приєднана до Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти.

 


Вхід в бібліотеку

 

Бібліотека Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти – це не лише місце зберігання і розповсюдження медичної інформації, а й повноцінний науково-освітній та культурно-просвітницький центр. Фонд бібліотеки розміщений на чотирьох ярусах 2-го і 3-го поверхів будинку на металевих банківських стелажах, спеціально виготовлених у Відні на замовлення страхового товариства та колишнього банку «Дністер». Сходи у книгосховищі також є пам’яткою архітектури.

 

 

Сьогодні у бібліотеці налічується понад 150 тисяч примірників книг, фонд іноземної літератури та фонд депозитарної літератури.

 

У сховищі фонду зберігається велика кількість унікальних видань, медичних журналів з 1930 років, стародруків. Найстарша книга фонду датується 1880 роком. Є видання праці Миколи Пирогова, 1879 року випуску.

 


Найстаріша книга нашої бібліотеки з нотатками власника

 

У бібліотеці просторий читальний зал. З вікон читального залу відкривається чудова панорама міста. Тут періодично відбуваються конференції, круглі столи, семінари, презентації, творчі зустрічі, а також заняття студентів Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти.

 

Бібліотека Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти – це зручність, доступність і комфорт. Завітайте на вул. Руську, 20 – і самі у цьому переконаєтесь.

 


Книга німецькою мовою не переплетена, в папці (так і випущена в ХІХ ст.)


Прижиттєве видання Хірургічної анатомії М. Пирогова


Підручник з гінекології німецькою мовою


Старовинне металеве віконце для видачі


Інвентарна книга бібліотеки, розпочата ще в 1945 р.


Одна з небагатьох медичних книжок тих часів українською мовою