ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ ФТИЗІАТРІЇ ТА ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ЛНМУ ІМ. Д. ГАЛИЦЬКОГО МАНАНИ САХЕЛАШВІЛІ НА ТЕМУ «ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ І ДІАГНОСТИКИ ПОЗАЛЕГЕНЕВОГО ТУБЕРКУЛЬОЗУ»

2017-05-30

30 травня 2017 р. у ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» відбулася лекція професора кафедри фтизіатрії та пульмонології ЛНМУ ім. Д. Галицького Манани Сахелашвілі на тему «Особливості клініки і діагностики позалегеневого туберкульозу».

Як відомо, туберкульоз визнано однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини у всьому світі. Ця хвороба може уразити практично будь-який орган, найчастіше – легені, проте 4-16% серед усіх форм туберкульозу складають позалегеневі ураження.

Жіноча і чоловіча безплідність, простатит, остеохондроз, радикуліт, косоокість, параліч, ниркова недостатність – у хвороби багато масок, за якими вона може ховатися в організмі людини роками, поки хворий, пройшовши через чисельні кабінети урологів, гінекологів і ортопедів-травматологів, не з’явиться на прийомі в протитуберкульозному диспансері. Недаремно фахівці називають позалегеневий туберкульоз «великим містифікатором». Тому важливо знати прояви та діагностику позалегеневого туберкульозу.