Професійно-технічна освіта
Професійно-технічна освіта є складником української системи освіти, де людина може оволодіти знаннями, уміннями і навичками за певною професією. Здобути робітничу кваліфікацію можна в ліцензованих МОН закладах професійної освіти. Серед типів таких закладів – професійні училища, ліцеї, центри, навчально-курсові комбінати тощо.
Важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці: нині пройти навчання у закладах можуть не лише вчорашні випускники шкіл, а й дорослі, які хочуть підвищити кваліфікацію або змінити професію. Навчання може відбуватися як за повним, так і за скороченим циклом. Тож здобуття професії може тривати від кількох місяців до 3-4 років (для тих, хто одночасно з професією здобуває повну загальну середню освіту). Після цього людина має можливість працевлаштуватися й заробляти реальні кошти.
Реформування професійно-технічної освіти в Україні передбачає масштабне «перезавантаження» системи. Воно супроводжуватиметься не лише модернізацією інфраструктури, а й зміною стандартів освіти та навчанням педагогів, що викладають у закладах.
У жовтні 2022 року Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності на рівні професійної (професійно-технічної) освіти за професією Екстрений медичний технік.
Ліцензія на провадження освітньої діяльності на рівні професійної (професійно-технічної) освіти
Стандарт професійної (професійно-технічної) освіти
Положення про відділення професійної (професійно-технічної) освіти
Положення про організацію та проведення вступного випробування
Освітня програма підготовки кваліфікованих робітників за професією 5132 «Екстрений медичний технік»