СІМЕЙНІ МЕДИКИ ЛЬВІВЩИНИ ПРОЙДУТЬ ТРЕНІНГИ З ПРОФІЛАКТИКИ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

2016-11-16

У Львівській області з квітня цього року реалізується міжнародний проект Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров‘я та Швейцарського агентства з розвитку і співробітництва, а також Міністерства охорони здоров‘я України «Неінфекційні захворювання: профілактика і зміцнення здоров‘я в Україні» («Проект НІЗ»). Актуальність проблеми з неінфекційними захворюваннями для України – беззаперечна. Адже смертність від НІЗ в Україні є однією з найвищих в Європейському регіону ВООЗ і становить 86% від усіх причин смертності в рік.

Серед головних завдань Проекту НІЗ – впровадження тренінгових програм для лікарів та медичних сестер сімейної медицини-загальної практики з інтегрованої профілактики і ведення випадків артеріальної гіпертензії та діабету. У Львівській області чисельність медичних фахівців такого профілю перевищує 4 тисячі осіб.

9 листопада, на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти відбулася робоча зустріч представників Департаменту охорони здоров‘я Львівської обласної держадміністрації, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, лікувально-профілактичних та вищих медичних освітніх закладів Львівщини з метою узгодження та завершення планування проведення тренінгових заходів упродовж наступних 2,5 років.

З презентацією головних аспектів тренінгових програм перед учасниками зустрічі та курсантами передатестаційного циклу (сімейними медичними сестрами) виступили сертифіковані тренери, викладачі медичного коледжу післядипломної освіти, які у жовтні цього року пройшли підготовку в Києві.