ЗУСТРІЧ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ З МЕДИЧНОЮ СПІЛЬНОТОЮ ЛЬВІВЩИНИ 

2017-12-08

6 грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко відвідав Львівщину з робочим візитом, та побував у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, де відбулася запланована нарада з медичними працівниками області, під час якої було обговорено проект закону про сільську медицину.

У нараді взяли участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, представники обласної та міської влади – голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Львова Андрій Садовий, директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, головні лікарі, працівники університету, директори медичних коледжів, працівники районних і сільських медзакладів.

Президент України Петро Порошенко подякував ініціативній групі, яка за його дорученням у дуже короткий термін розробила концепцію і проект Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», а також народним депутатам, які підтримали цей документ. Гарант зазначив, що найближчим часом буде підписано обидва Закони – про сільську медицину та про медичну реформу.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у своєму виступі під час наради повідомив, що першочергово спільно з профільними відомствами буде напрацьована маршрутна карта завдань із забезпечення якісної сільської медицини, головна мета якої – створити спроможну дієву інфраструктуру, що наблизить якісні медичні послуги до сільської території.

«Ми віримо у нашу здорову та освічену націю. А вона бере початок не з центру великого міста, а з сільської амбулаторії і сільської школи. Саме тут, на первинці, у віддаленому селі знання – це ціна життя…», – зазначила у своєму виступі директор департаменту охорони здоров’я Львівської держадміністрації Ірина Микичак.

«Прошу Вас не зневірюватися і не їхати в інші країни», – сказав у виступі Ігор Заставний, сімейний лікар з смт. Краківець. А також розповів свою особисту історію роботи в сільській медицині.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що робота лікаря є вкрай важливою та відповідальною і він зробить усе можливе, щоб українські лікарі відчували себе елітою суспільства.

Під час зустрічі панувала тепла й дружня атмосфера, доброзичливість, зацікавленість, взаємна підтримка. На завершення було зроблене загальне фото на пам’ять.